Sztuczną inteligencję, pozwoli na bieżące tłumaczenie książek na alfabet Braille’a, może też służyć osobom niewidomym do  nauki języka. Tani prototyp urządzenia jest  już rozwijany, tak, by mógł trafić do szerszego grona użytkowników. Problem z dostępem do dzieł literackich i podręczników dotyczy ogromnej rzeszy osób z niepełnosprawnością wzroku – szacuje się, że tylko 1 proc. Książek na świecie został przetłumaczony na język Braille’a. W związku z planowanym jeszcze dziś (11 marca br.) komunikatem Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie akademików oraz zaleceniem KRASP dot. 100-lecie urodzin Profesora uczci także Muzeum Krakowa.

Student Politechniki Krakowskiej Akademickim Mistrzem Polski

Pierwszy BootCamp został przyjęty pozytywnie przez wszystkie strony, które w nim uczestniczyły. Organizatorzy są otwarci na kolejne edycje przy współpracy zarówno ponownie z ABB jak i innymi partnerami reprezentującymi biznes technologiczny. Jednocześnie podkreślają, że projekty wypracowywane na sukcesywnych obozach mogą wejść w fazę realizacji, jeśli będą dopracowane na tyle szczegółowo, aby móc na ich bazie tworzyć pierwsze prototypy. Aby dołączyć do Zespołu ekspertów ds. W poniedziałek 2 września odbyło się pierwsze posiedzenie Kolegium Rektorskiego nowej kadencji. Uczestniczyli w nim także kończący pracę na stanowiskach prorektorskich prof. Dariusz Bogdał i prof. Jerzy Zając oraz Pełnomocnik  Rektora ds.

Studentka WIiTCh PK laureatką konkursu Złoty Medal Chemii 2023

Strategicznych Kierunków Rozwoju Małopolski. Nowe laboratorium Wydziału Mechanicznego nie jest jedynym, o które wzbogaci się w tym roku uczelnia. Do użytku zostało oddane Wydziałowe Laboratorium Badawcze Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej. Zostało wyposażone w najwyższej klasy sprzęt do prowadzenia badań fizykochemicznych w wielu obszarach nauki i przemysłu. Mogą z niego skorzystać nie tylko badacze i studenci WIiTCh, ale też innych wydziałów uczelni oraz zewnętrznych jednostek naukowych. Nowe centrum badawcze ma też bogatą ofertę dla partnerów przemysłowych.

  • W oficjalnym otwarciu centrum badawczego – kompaktowego w formie, ale potężnego w funkcjonalności i międzynarodowym zasięgu działania – uczestniczyli m.in.
  • Są coraz częściej instalowane na dachach budynków mieszkalnych, czy też użyteczności publicznej.
  • To kulminacja projektu “Nasze Szkolne Ogrody”, który połączył władze placówki, Politechnikę Krakowską, Urząd Miasta Krakowa oraz InPost Green City.
  • Musi dostrzegać i rozumieć, jak nowoczesne technologie wpływają na nasze życie i otaczające nas środowisko oraz jakie wywołują skutki społeczne – mówi dr inż.
  • – Z naszych analiz wynika, że na skutek zanieczyszczenia świetlnego okresowo pogarsza się jakość wody w zbiornikach, co utrudnia jej oczyszczanie – mówi dr hab.

Debaty i prezentacje, także z udziałem przedstawicieli Politechniki Krakowskiej. Ponadto, Forum Inteligentnego Rozwoju było okazją do ogłoszenia laureatów 9. W gronie uhonorowanych osób i instytucji znalazła się Katedra Pojazdów Samochodowych Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej, którą kieruje prof. dr hab. Eksperci Politechniki będą wspomagać Teatr m.in. W dbaniu o zabytkową tkankę jego siedzib, będą też konsultantami przedsięwzięć inwestycyjnych krakowskiej instytucji. Studenci Politechniki – w formie konkursów koncepcyjnych oraz w ramach prac dyplomowych – podejmować będą inżynierskie tematy, pojawiające się w działalności i planach rozwoju Teatru.

Wspólnie z akredytowanym Laboratorium Metrologii Współrzędnościowej oraz Regionalnym Zespołem Akredytowanych Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących Politechniki Krakowskiej stworzy centrum badawcze o możliwościach porównywalnych z najlepszymi ośrodkami świata. Przedmiotem badań będą materiały o różnej refleksyjności czyli różnym poziomie odbicia i pochłaniania światła, które są stosowane m.in. W technice medycznej jako komponenty implantów czy narzędzi. – W przypadku materiałów, charakteryzowanych różnym poziomem refleksyjności, bardziej odpowiednie do oceny ich jakości są stykowe metody pomiaru. Te metody pomijają efekt odbijania czy pochłaniania światła. Jednak, biorąc pod uwagę czas akwizycji danych, konieczność szybkiego wykonania analizy wyników i zareagowania na nie, właściwe wydają się bezstykowe metody pomiaru.

Certyfikat Doskonałości Kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej dla kierunku architektura na PK

Marcina Morawskiego realizowało go trzech studentów z kierunku automatyka i robotyka. Projekt uzyskał zgłoszenia patentowe, zwyciężył w Wydziałowej Sesji Studenckich Kół Naukowych, a także zaowocował powstaniem trzech prac magisterskich. Tomasza Talarczyka plinko game opinie w ramach projektu „Ławica hybrydowych pojazdów podwodnych z dwutorowym systemem komunikacji” powstała również praca mgr. Marcina Sroki zatytułowana „Wykonanie systemu sterowania podwodnego pojazdu hybrydowego”, a także praca mgr.

Wielka Lekcja Ekologii z udziałem Politechniki Krakowskiej już 26 września

Przez sześć lat był prezesem spółki Miastoprojekt – Kraków, a od 2005 r. Objął funkcję prezesa zarządu GPP Grupy Projektowej, której jest również współwłaścicielem. To razem z tym zespołem wywalczył szereg prestiżowych nagród państwowych oraz międzynarodowych. Teresa Baszak-Filipczuk wybrana została do Rady Krakowskich Seniorów. Zaproszono ją również do Obywatelskiego Parlamentu Seniorów RP. Swoje doświadczenie wykorzystała do współorganizacji Międzynarodowych Senioraliów.

© 2016 The Woman's Network | Terms & Conditions
Top
Follow us: